V Kaplici bude nový lékař i se specializací ORL
Profilovka
08. 03. 2024
visibility 6646

Na posledním jednání zastupitelstva vystoupila p.Chouchne s informacemi ohledně ordinace Praktik MM a o novém lékaři. Přinášíme vám krátké shrnutí.

Paní Chouchne informovala přítomné zastupitele o skutečnosti, že ordinace ve které byla zaměstnaná (Praktik MM) byla uzavřena 20.2.2024  (nabylo právní moci 6.3.2024) z důvodu odebrání oprávnění  poskytovat zdravotní služby a že proti jednateli p.Michkovi je podáno trestní oznámení ze strany finančního úřadu. O lékaře tak přišlo téměř 2500 pacientů. Momentálně jsou tito pacienti bez možnosti nechat si předepsat léky či převozové sanitky a nebo žádanky k vyšetření u odborných lékařů. 

Aktuálně se ale jedná o znovuotevření ordinace novou společností. Do Kaplice se již přestěhoval pan doktor MUDr. Jiří Michl, který by měl kromě praxe praktického lékaře i praxi ORL, pro kterou je již vyhlášeno na krajském úřadě výběrové řízení. Pan doktor je v oblasti ORL připraven pečovat i o dětské pacienty a počítá s péčí o pacienty i mimo pracovní dobu v místě jejich bydliště. Po znovuotevření ordinace ale bude nutné provést u tohoto lékaře novou registraci, protože nová ordinace nebude disponovat zdravotní dokumentací po firmě Praktik MM. Jistě každého z nás zajímá, kdy nový lékař začne ordinovat, ale bohužel na tuto otázku nejsme schopni aktuálně odpovědět. Nyní vše záleží na krajském úřadu a zákonných lhůtách. My pouze můžeme doufat, že situace se velmi brzy vyřeší. Celou situaci budeme dále sledovat a přinášet vám aktuální informace.

Nejčtenější