,,Drogy berou duši "
Profilovka
08. 04. 2024
visibility 1664

Název videa, které jsme zhlédli, napovídá, s jakým tématem mezi nás – sedmáky – přišel 27. března. pan por. Miroslav Šupík z Policie Český Krumlov. 

Poslouchali jsme vyprávění reálných příběhů lidí, kteří v mládí začali užívat návykové látky: ,,Není sranda brát to svinstvo, ničí život. Děláme si život jenom o drogách a návykových látkách“. Dopadá to na vztahy v rodině i s přáteli. Člověk se postupně přidává ke skupině lidí, kteří nemají koníčky, nemají práci a jsou jen zaměřeni na shánění si drogy. Podle statistik trestných činů je mezi pachateli 90% osob závislých na návykových látkách.

Závislí lidé ztrácí paměť a celkově si ničí zdraví. Vyprávění vlastních příběhů většinou končilo výzvou, abychom si s návykovými látkami nic nezačínali!

Po videu nám pan Šupík prezentoval přehled návykových látek přírodních i syntetických, legálních i nelegálních. Nejvíc nás překvapilo, že většina závislých lidí začíná fetovat už ve věku 11 – 15 let! Dalším překvapením bylo, že čokoláda patří mezi návykové přírodní látky! O kratomu jsme se dověděli, že sice patří mezi legální návykové látky a používá se na bolesti, ale má hodně nepříjemné vedlejší účinky. 

Přednáška byla velmi poučná. Dověděli jsme se hodně věcí o fungování návykových látek.

 

sedmáci ze ZŠ Školní

Nejčtenější